Big Four (tłum. Wielka Czwórka) – To cztery kluby motocyklowe uważane za największe i najbardziej wpływowe na świecie: Hells Angles, Outlaws, Banditos, Pagans.

Broken Wings (tłum. Złamane Skrzydła) – To naszywka, która ma symbolizować przeżyty wypadek.

Brotherhood (tłum. Braterstwo) – Bratem nazywa się osobę, której można całkowicie ufać, członka klubu. W tej kulturze nazywając kogoś Bratem sygnalizujesz światu, że ta osoba stała się dla ciebie rodziną. Często nawet kimś ponad więzy krwi. Bracia mogą się nie zgadzać, ale zawsze będą traktować się z należytym szacunkiem.
W kobiecych klubach funkcjonuje odpowiednio Sisterhood (Siostrzeństwo).

BS (Bad Standing) – Jest to status nadawany przez kluby osobie, która zadziałała w szczególnie szkodliwy sposób na rzecz klubu. Status ten ma być sygnałem dla innych klubów motocyklowych oraz grup, mówiący tyle, że osoba ta jest nie godna zaufania. BS nie jest mile widziany w środowisku klubowym.

Burnout (tłum. Palenie gumy) – Wprawianie w ruch tylnej oponyw miejscu,trzymając tym samym przedni hamulec, co powoduje topienie (palenie) gumy tylniej opony motocykla. Na wielu zlotach to bardzo popularna forma rozrywki. Są nawet organizowane konkursy, na to która opona szybciej wybuchnie.

Chopper – To przerobiony motocykl (zwykle HarleyDavdson) o przedłużonym przednim zawieszeniu oraz maksymalne odchudzony i „obrany” ze wszystkich zbędnych dodatków.

Clubhouse (tłum. Dom Klubowy) – Lokal należący do klubu motocyklowego, który jest miejscem spotkań i imprez danego klubu.

Custom – Unikatowy motocykl w pełni zbudowany (nie przerobiony) na bazie danej ideii autora lub właściciela.

DBkiller – Nazywany również „Bebechami”. To wewnętrzna część rury wydechowej motocykla, która ma za zadanie tłumienie wydawanego dźwięku (decybeli).

FTW – Skrót posiadający angielskie tłumaczenie: Forever Two Wheels (tłum. Na zawsze dwa kółka);

Handaround – Przyjaciel klubu. Często wyróżniany specjalną naszywką klubową. Niektóre kluby przyjeły Hangaround jako stopień w swojej wewnętrznej hierarchii klubu.

Jupa – Kamizelka z naszywkami klubowymi.

Member – Pełnoprawny członek klubu motocyklowego lub grupy motocyklowej.

Niezrzeszony – To osoba nie należąca do żadnego z klubów, czy grup motocyklowych, ale związana ze środowiskiem motocyklowym.

Patch (Barwy) – Naszyte na plecy logo i nazwa klubu. W klasycznym układzie logo klubu jest umieszczone centralnie, górny tzw. „rocker” z nazwą klubu i dolny „rocker” z nazwą terytorium.

Plecy – Czesto nazywane są tak pełne barwy klubu, które dostaje się w momencie awansu na mambera klubu.

Prospect – Kandydat na membera klubu lub grupy motocyklowej.

Przody – To określenie na naszywki klubowe, które są naszywane na przedzie kamizelki.

Rat Bike (tłum. Szczur) – Motocykl stylizowany na stary i zaniedbany. Im brzydszy tym lepiej. Często zardzewiały z elementami starych okuć, obwiązany łańcuchami.

Renegade (tłum. Zdrajca) – To osoba, która w szczególnie szkodliwy sposób zadziałała narzecz klubu/grupy. Ten status mogą nadawać kluby i grupy, które nie są MC.

Rocker – Część Barw. W klasycznym układzie jest to najczęściej geograficzna nazwa terytorium klubu.

Sisterhood (tłum. Siostrzeństwo) – Patrz Brotherhood (Braterstwo).

Support – To osoba lub klub, która/-y popiera działania i wspiera dany klub MC.

Ścigacz – Motocykl sportowy, zwany również „Plastikiem”. Nazywany tak ze względu na posiadanie owiewek, które stanowią jego obudowę. Nie w każdym jednak przypadku są one z plastiku.